Tepe Suyu Köyü - Gürcübey Köyü

Tepesuyu Köyü Derneği Resmi açılışını gerçekleştirdi

Ardahan İli Tepesuyu Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Merkezi Esenyurt'ta bulunan Dernek binasının resmi açılışını yoğun katılım eşliğinde gerçekleştirdi.
Dernek açılışında konuşmasını yapan Başkan Halil Aktaş, Değerli Misafirler derneğimizin düzenlemiş olduğu açılışın amacı; Dostlukların pekiştirilmesi, sosyal yardımlaşmayı ve dayanışmayı sağlamak gurbetteki üyelerini buluşturmaktır.  Bununla birlikte asıl üstlendiği misyonu kendi öz kültürünü korumak olmalıdır.
 Çünkü bizim kültürümüzde dostluk var, dayanışma var, kardeşlik var, edep var, ahlak var. Bugün burada bu denli yoğun katılımın olması bizlere ayrı bir güç ve kuvvet verdi. Üstlenmiş olduğumuz bu görevi Allah’ın izniyle başarıyla yürüteceğimize olan inancımızı arttırdı. Anladım ki yolu doğru olanın yükü ağır olmazmış. Bir umudu olmalı insanın yarını için. Bu vesileyle bugün burada bizleri yalnız bırakmayan bütün katılımcı dostlarımıza çok teşekkür ediyorum dedi.
Açılış programına geçmiş dönem Ardahan HDP Milletvekili Taşkın Aktaş, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Ergin, Demokrat Parti İlçe Başkanı Ali Atmaca, Ardahan Kültürevi Başkanı Efrail Çifci ve yönetim kurulu, Posof Dernek Başkanı Mihrican Deniz, Muhtarlar Dernek Başkanı Ahmet Kuzğun, Çınar Mahallesi Muhtarı Kazim Karakuş, Üçevler Mahalle Muhtarı Subay Tan, STK temsilcileri ve yöneticileri,  çok sayıda misafir katıldı.

 

Ücretsiz Script İndir - Ücretsiz Köy Dernek Scripti